Part Number: D471K25X5FL63L6R Manufacturer: VISHAY/BC Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/d471k25x5fl63l6r RFQ URL: https://distyparts.com/product/d471k25x5fl63l6r#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/BC/52/14/BC5214TB-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/30/95/1430950-BC5112-ND.jpg Summary: D471K25X5FL63L6R is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by VISHAY/BC and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: D471K25X5FL63L6R is a ceramic capacitors from VISHAY/BC. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Capacitance: 470 pF Lead Spacing: 0.252" (6.40mm) Lead Style: Straight Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Size: 0.256" Dia (6.50mm) Temperature Coefficient: X5F Tolerance: 卤10% Voltage: 500V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/vishay-bc Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/d471k25x5fl63l6r