# D471K25X5FL63L6R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D471K25X5FL63L6R
- **Manufacturer:** VISHAY/BC
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d471k25x5fl63l6r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d471k25x5fl63l6r#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/BC/52/14/BC5214TB-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/30/95/1430950-BC5112-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 470 pF
- **Lead Spacing:** 0.252" (6.40mm)
- **Lead Style:** Straight
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 85°C
- **Size:** 0.256" Dia (6.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X5F
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 500V