# D341P-012KM-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D341P-012KM-4
- **Manufacturer:** Micronel USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d341p-012km-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d341p-012km-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** PWM Control, IDE Interface
- **Size:** Round - 36mm Dia
- **Static Pressure:** 2.686 in H2O (669.0 Pa)
- **Voltage:** 12VDC