# D-SCE-2.5K-4.8-50-S1-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D-SCE-2.5K-4.8-50-S1-4
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d-sce-2-5k-4-8-50-s1-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d-sce-2-5k-4-8-50-s1-4#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/96/1365969-A105292-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Label Size:** 0.19" x 1.90" (4.8mm x 48.3mm)