# D-SCE-1K-6.4-50-S2-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D-SCE-1K-6.4-50-S2-4
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d-sce-1k-6-4-50-s2-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d-sce-1k-6-4-50-s2-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Label Size:** 0.25" x 1.90" (6.4mm x 48.3mm)