# D-142-0179CS1052
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** D-142-0179CS1052
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Solder Sleeve
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/d-142-0179cs1052
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/d-142-0179cs1052#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Diameter:** 0.105" (2.67mm), 0.125" (3.18mm)
- **Features:** Pre-Installed Lead Wire
- **Length:** 0.680" (17.27mm)