# CTM-22-4018-90-36-TW01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CTM-22-4018-90-36-TW01
- **Manufacturer:** Luminus Devices Inc.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ctm-22-4018-90-36-tw01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ctm-22-4018-90-36-tw01#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/76/18/11761859-1214-1552-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 1800K ~ 4000K
- **CRI (Color Rendering Index):** 90
- **Color:** White, Warm / White, Neutral
- **Configuration:** Square
- **Current:** 875mA
- **Height:** 1.58mm
- **Lens Type:** Flat
- **Light Emitting Surface (LES):** 22.00mm Dia
- **Lumens:** 58 lm/W Warm White, 96 lm/W Cool White
- **Luminous Flux @ Current:** 1875lm Warm White, 3100lm Cool White
- **Size:** 28.00mm L x 28.00mm W
- **Temperature:** 85°C
- **Type:** LED Module
- **Viewing Angle:** 130°
- **Voltage:** 37V