# CTH87U22-C30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CTH87U22-C30
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cth87u22-c30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cth87u22-c30#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/21/16/1321161-298-21081-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Heat Stabilized
- **Height:** 1.346" (34.20mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Arrowhead, Cupped
- **Opening Size:** 0.866" (22.00mm)
- **Panel Hole Size:** 0.346" ~ 0.433" (8.80mm ~ 11.00mm)
- **Type:** Clip, U-Type
- **Width:** 0.472" (12.00mm)