Part Number: CTDRQ127F-100M Manufacturer: Central Technologies Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Arrays, Signal Transformers Product URL: https://distyparts.com/product/ctdrq127f-100m RFQ URL: https://distyparts.com/product/ctdrq127f-100m#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/91/71/15/9171156-4161-CTDRQ127F-151M-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/91/71/15/9171156-4161-CTDRQ127F-151M-ND.jpg Summary: CTDRQ127F-100M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Central Technologies and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CTDRQ127F-100M is a arrays, signal transformers from Central Technologies. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating: 3.02 A Current Saturation: 11.2 A DC Resistance (DCR): 24.1mOhm Max Height: 0.315" (8.00mm) Inductance: 10 µH Mounting Type: Surface Mount Number of Coils: 2 Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Shielding: Shielded Size: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) Tolerance: ±20% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/central-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/arrays-signal-transformers Canonical URL: https://distyparts.com/product/ctdrq127f-100m