# CT1206CSF-012M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CT1206CSF-012M
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ct1206csf-012m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ct1206csf-012m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Resistance (DCR):** 80mOhm
- **Frequency:** 3.2GHz
- **Inductance:** 12 nH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Tolerance:** Â±20%