# CT0603QWF-30NJ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CT0603QWF-30NJ
- **Manufacturer:** Central Technologies
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ct0603qwf-30nj
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ct0603qwf-30nj#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Resistance (DCR):** 230mOhm
- **Frequency:** 3.3GHz
- **Inductance:** 30 nH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Tolerance:** Â±5%