Part Number: CSTNE20M0V53W000R0 Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Resonators Product URL: https://distyparts.com/product/cstne20m0v53w000r0 RFQ URL: https://distyparts.com/product/cstne20m0v53w000r0#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/CS/490-CSTNE16M0V53L000R0DKR-ND.jpg Summary: CSTNE20M0V53W000R0 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CSTNE20M0V53W000R0 is a resonators from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Capacitance: 15 pF Features: Built in Capacitor Frequency: 20 MHz Frequency Tolerance: ±0.5% Height: 0.032" (0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Size: 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm) Type: Ceramic Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/resonators Canonical URL: https://distyparts.com/product/cstne20m0v53w000r0