# CSLW6B200M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSLW6B200M
- **Manufacturer:** Honeywell
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Current Sensors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cslw6b200m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cslw6b200m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/63/18/14631863-480-3254-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 200mA
- **For Measuring:** AC/DC
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Channels:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Output:** Ratiometric, Voltage
- **Polarization:** Bidirectional
- **Response Time:** 3µs
- **Sensitivity:** 5.1V/A
- **Sensor Type:** Hall Effect, Open Loop
- **Voltage:** 4.5V ~ 10.5V