# CSK40P-2RS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSK40P-2RS
- **Manufacturer:** Boca Bearing Company
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bearings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/csk40p-2rs
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/csk40p-2rs#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Inner Diameter:** 1.575" (40.00mm)
- **Outer Diameter:** 3.150" (80.00mm)