# CSCF2915H-100MC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSCF2915H-100MC
- **Manufacturer:** CODACA
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cscf2915h-100mc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cscf2915h-100mc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 23A
- **Current Rating (Amps):** 32 A
- **DC Resistance (DCR):** 1.65mOhm Max
- **Height:** 0.606" (15.40mm)
- **Inductance:** 10 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
- **Tolerance:** ±20%