# CSBLA800KJ58-B0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSBLA800KJ58-B0
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Resonators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/csbla800kj58-b0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/csbla800kj58-b0#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/12/490-1217-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance:** 100 pF
- **Frequency:** 800 kHz
- **Frequency Stability:** ±0.3%
- **Frequency Tolerance:** ±0.5%
- **Height:** 0.236" (6.00mm)
- **Impedance:** 60 Ω
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 80°C
- **Size:** 0.197" L x 0.087" W (5.00mm x 2.20mm)