# CSBL2212-150M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSBL2212-150M
- **Manufacturer:** CODACA
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/csbl2212-150m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/csbl2212-150m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 26A
- **Current Rating (Amps):** 18 A
- **DC Resistance (DCR):** 5.45mOhm Max
- **Height:** 0.488" (12.40mm)
- **Inductance:** 15 µH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
- **Tolerance:** ±20%