# CSA21-622.08M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CSA21-622.08M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/csa21-622-08m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/csa21-622-08m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/77/79/54/7779549-CW637-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±50ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 100mA
- **Frequency:** 622.08 MHz
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.140" (3.56mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.560" L x 0.460" W (14.22mm x 11.68mm)
- **Type:** VCSO (SAW)
- **Voltage:** 3.3V