# CRM2512-JW-2R2ELF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRM2512-JW-2R2ELF
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crm2512-jw-2r2elf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crm2512-jw-2r2elf#rfq
- **Features:** Current Sense
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 2W
- **Resistance:** 2.2 Ω
- **Size:** 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- **Supplier Device Package:** 2512
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%