# CRJ.M34.SLA.C52G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRJ.M34.SLA.C52G
- **Manufacturer:** LEMO
- **Category:** Circular Connectors
- **Subcategory:** Circular Connector Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crj-m34-sla-c52g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crj-m34-sla-c52g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
- **Color:** Gray
- **Connector Type:** Receptacle, Male Pins
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 1.5A
- **Fastening Type:** Push-Pull
- **Ingress Protection:** IP50 - Dust Protected
- **Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **Number of Positions:** 34
- **Operating Temperature:** -50°C ~ 170°C