# CRCW121827R0JNTK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRCW121827R0JNTK
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crcw121827r0jntk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crcw121827r0jntk#rfq
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.024" (0.60mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 1W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 27 Ω
- **Size:** 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
- **Supplier Device Package:** 1218
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%