# CRCW120622R0FKEAHP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRCW120622R0FKEAHP
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crcw120622r0fkeahp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crcw120622r0fkeahp#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/54/1-/0./541-0.0SBDKR-ND.jpg
- **Composition:** Thick Film
- **Features:** Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- **Height:** 0.026" (0.65mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.75W, 3/4W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 22 Ω
- **Size:** 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- **Supplier Device Package:** 1206
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%