# CRCW0603750RFKEA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRCW0603750RFKEA
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crcw0603750rfkea
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crcw0603750rfkea#rfq
- **Composition:** Thick Film
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.020" (0.50mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.1W, 1/10W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 750 Ω
- **Size:** 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
- **Supplier Device Package:** 0603
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%