# CRCW060310R0JNTB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CRCW060310R0JNTB
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/crcw060310r0jntb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/crcw060310r0jntb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/54/1-/43/541-4368-6-ND.jpg
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.020" (0.50mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.1W, 1/10W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 10 Ω
- **Size:** 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- **Supplier Device Package:** 0603
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%