# CR4860-500
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CR4860-500
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cr4860-500
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cr4860-500#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** 0.5%
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Input Range:** 0 ~ 500VAC
- **Isolation:** 2500VDC
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Output:** 4 ~ 20mA
- **Voltage:** 24VDC