# CR4810-150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CR4810-150
- **Manufacturer:** CR Magnetics Inc.
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Monitor - CurrentVoltage Transducer
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cr4810-150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cr4810-150#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** 0.5%
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Input Range:** 0 ~ 150VAC
- **Isolation:** 2500VDC
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 60°C
- **Output:** 0 ~ 5VDC
- **Response Time:** 250ms
- **Termination Style:** Screw Terminal
- **Type:** Average RMS AC Voltage Transducer
- **Voltage:** 24VDC