# CQ35-25NPP-KW1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CQ35-25NPP-KW1
- **Manufacturer:** Sick Inc.
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Proximity Sensors - Industrial
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cq35-25npp-kw1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cq35-25npp-kw1#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/79/04/14790433-1882-1025-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Indicator:** LED
- **Ingress Protection:** IP67
- **Material:** Plastic
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 75°C
- **Output Type:** PNP-NC, 4-Wire
- **Response Frequency:** 50Hz
- **Sensing Distance:** 0.157" ~ 0.984" (4mm ~ 25mm)
- **Sensor Type:** Capacitive
- **Shielding:** Unshielded
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Voltage:** 10V ~ 36V