Part Number: CPPC7LZ-A7BR-34.368TS Manufacturer: Cardinal Components Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/cppc7lz-a7br-34-368ts RFQ URL: https://distyparts.com/product/cppc7lz-a7br-34-368ts#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/74/13/03/7413032-370-CPPC7LZ-A7B6-81.1TSTR-ND.jpg Summary: CPPC7LZ-A7BR-34.368TS is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Cardinal Components Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CPPC7LZ-A7BR-34.368TS is a oscillators from Cardinal Components Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Base Resonator: Crystal Current: 25mA Frequency: 34.368 MHz Frequency Stability: ±25ppm Function: Enable/Disable Height: 0.075" (1.90mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output: CMOS Size: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) Type: XO (Standard) Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/cardinal-components-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/cppc7lz-a7br-34-368ts