# CPPC4-A3B6-22.1184TS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPPC4-A3B6-22.1184TS
- **Manufacturer:** Cardinal Components Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cppc4-a3b6-22-1184ts
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cppc4-a3b6-22-1184ts#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 45mA
- **Frequency:** 22.1184 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.256" (6.50mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V