# CPPC1L-A7BR-64.0TS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPPC1L-A7BR-64.0TS
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cppc1l-a7br-64-0ts
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cppc1l-a7br-64-0ts#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 25mA
- **Frequency:** 64 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.235" (5.98mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V