# CPLL66-2450-2450
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPLL66-2450-2450
- **Manufacturer:** Crystek Corporation
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cpll66-2450-2450
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cpll66-2450-2450#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/40/37/9940371-744-1318-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 2.45GHz
- **Input:** Clock
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** Clock
- **PLL:** Yes
- **Supplier Device Package:** 0606
- **Type:** Clock/Frequency Synthesizer (RF)
- **Voltage:** 4.75V ~ 5.25V