# CPL-5047-10-NNN-79
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPL-5047-10-NNN-79
- **Manufacturer:** Cinch
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Directional Coupler
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cpl-5047-10-nnn-79
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cpl-5047-10-nnn-79#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Coupler Type:** Standard
- **Coupling Factor:** 10dB ± 1dB
- **Frequency:** 4GHz ~ 10GHz
- **Insertion Loss:** 0.25dB
- **Power:** 200W