# CPD3119-220M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPD3119-220M
- **Manufacturer:** CODACA
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cpd3119-220m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cpd3119-220m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 33A
- **Current Rating (Amps):** 15.5 A
- **DC Resistance (DCR):** 6.4mOhm Max
- **Height:** 1.299" (33.00mm)
- **Inductance:** 22 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
- **Supplier Device Package:** Radial - 4 Leads
- **Tolerance:** ±20%