# CPD1415B-220M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CPD1415B-220M
- **Manufacturer:** CODACA
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cpd1415b-220m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cpd1415b-220m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 6.9A
- **Current Rating (Amps):** 6.8 A
- **DC Resistance (DCR):** 17.1mOhm Max
- **Height:** 0.630" (16.00mm)
- **Inductance:** 22 µH
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm)
- **Supplier Device Package:** Vertical, 4 PC Pin
- **Tolerance:** ±20%