# CP302-MPSH10-CT20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CP302-MPSH10-CT20
- **Manufacturer:** Central Semiconductor Corp
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - Bipolar (BJT) - RF
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cp302-mpsh10-ct20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cp302-mpsh10-ct20#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:** 60 @ 4mA, 10V
- **Frequency:** 650MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 150°C (TJ)
- **Power:** 350mW
- **Supplier Device Package:** Die
- **Transistor Type:** NPN
- **Voltage:** 25V