# CP-254127-10-X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CP-254127-10-X
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cp-254127-10-x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cp-254127-10-x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.00" x 0.50" (25.4mm x 12.7mm)