# COPA-S-23B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** COPA-S-23B
- **Manufacturer:** Fraenkische USA, LP
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/copa-s-23b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/copa-s-23b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Height:** 1.654" (42.00mm)
- **Length:** 1.575" (40.00mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Channel, Track; Fastener
- **Opening Size:** 0.906" (23.00mm)
- **Panel Hole Size:** 0.236" (5.99mm)
- **Type:** Clip, C-Type
- **Type Attributes:** Hinged, Locking
- **Width:** 0.787" (20.00mm)