# COH-4000LVC-400-20-1NT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** COH-4000LVC-400-20-1NT
- **Manufacturer:** Taica North America Corporation
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/coh-4000lvc-400-20-1nt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/coh-4000lvc-400-20-1nt#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/76/75/8676751-1880-1069-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Gel
- **Outline:** 400.00mm x 400.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)