# COH-4000LVC-200-20-1NT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** COH-4000LVC-200-20-1NT
- **Manufacturer:** Taica North America Corporation
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/coh-4000lvc-200-20-1nt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/coh-4000lvc-200-20-1nt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Gel
- **Outline:** 200.00mm x 200.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)