# CO6100-64.000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CO6100-64.000
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/co6100-64-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/co6100-64-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 40mA
- **Frequency:** 64 MHz
- **Frequency Stability:** 卤100ppm
- **Height:** 0.234" (5.95mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V