# CO4910-12.000-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CO4910-12.000-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/co4910-12-000-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/co4910-12-000-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 45mA
- **Frequency:** 12 MHz
- **Frequency Stability:** 卤100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.071" (1.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C
- **Output:** TTL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V