# CO46025S-150.000-EXT-T-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CO46025S-150.000-EXT-T-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/co46025s-150-000-ext-t-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/co46025s-150-000-ext-t-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 60mA
- **Frequency:** 150 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.071" (1.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V