# CO22H4-12.000-WPGDTSNK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CO22H4-12.000-WPGDTSNK
- **Manufacturer:** Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/co22h4-12-000-wpgdtsnk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/co22h4-12-000-wpgdtsnk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 15mA
- **Frequency:** 12 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V ~ 3.3V