# CO12050-54.000-EXT-3.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CO12050-54.000-EXT-3.3
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/co12050-54-000-ext-3-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/co12050-54-000-ext-3-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 40mA
- **Frequency:** 54 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Height:** 0.234" (5.95mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.520" L x 0.520" W (13.21mm x 13.21mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V