# CMLZDA3V3 BK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CMLZDA3V3 BK
- **Manufacturer:** Central Semiconductor Corp
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Zener - Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cmlzda3v3-bk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cmlzda3v3-bk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** 1 Pair Common Anode
- **Current:** 5 µA @ 1 V
- **Impedance (Max) (Zzt):** 95 Ω
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 150°C
- **Power:** 250 mW
- **Supplier Device Package:** SOT-563
- **Tolerance:** ±6.06%
- **Voltage:** 3.3 V