Part Number: CMLD2004G TR Manufacturer: Central Semiconductor Corp Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/cmld2004g-tr RFQ URL: https://distyparts.com/product/cmld2004g-tr#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/15/14/-C/1514-CMLD2004STRPBFREEDKR-ND.pdf Summary: CMLD2004G TR is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Central Semiconductor Corp and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: CMLD2004G TR is a diodes - rectifiers - arrays from Central Semiconductor Corp. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 100 nA @ 240 V Diode Configuration: 2 Independent Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Reverse Recovery Time (trr): 50 ns Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Supplier Device Package: SOT-563 Technology: Standard Voltage: 1 V @ 100 mA Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/central-semiconductor-corp Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/cmld2004g-tr