# CMF655M9000FKR6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CMF655M9000FKR6
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cmf655m9000fkr6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cmf655m9000fkr6#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 175°C
- **Power (Watts):** 1.5W
- **Resistance:** 5.9 MΩ
- **Size:** 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%