# CMDD2004 TR PBFREE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CMDD2004 TR PBFREE
- **Manufacturer:** Central Semiconductor Corp
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Rectifiers - Single
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cmdd2004-tr-pbfree
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cmdd2004-tr-pbfree#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance @ Vr, F:** 5pF @ 0V, 1MHz
- **Current:** 200mA
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 175°C
- **Reverse Recovery Time (trr):** 50 ns
- **Speed:** Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- **Supplier Device Package:** SOD-323
- **Technology:** Standard
- **Voltage:** 1 V @ 100 mA