# CMCP1100SR-10-00-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CMCP1100SR-10-00-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cmcp1100sr-10-00-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cmcp1100sr-10-00-00#rfq
- **Axis:** X
- **Bandwidth:** 0.32Hz ~ 10kHz
- **Features:** Side Exit, 10m Integral Cable
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -54°C ~ 85°C
- **Type:** Analog
- **Voltage:** 18V ~ 28V