# CM4545Z131R-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CM4545Z131R-00
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/cm4545z131r-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/cm4545z131r-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 10A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 3mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.377" (9.57mm)
- **Impedance @ Frequency:** 130 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.448" L x 0.448" W (11.38mm x 11.38mm)